tel. 887 183 603     kursyadrdlakierowcow@wp.pl

Doradztwo ADR / DGSA


Kto musi mieć doradcę ADR?
Zgodnie z zapisami Ustawy o przewozie towarów niebezpiecznych oraz Umowy europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR) Przedsiębiorca który bierze udział w przewozie towarów niebezpiecznych w ilościach określonych w przepisach (tzn. gdzie wymagane jest oznakowanie jednostki transportowej tablicami pomarańczowymimusi wyznaczyć w swej firmie doradcę ds. przewozu towarów niebezpiecznych zwanego często doradcą ADR lub doradcą DGSA.

Po co w firmie doradca ADR? 
Głównym zadaniem doradcy ADR jest wspomaganie Przedsiębiorcy w zakresie jego działań związanych z nadaniem, odbiorem, przewozem, pakowaniem, załadunkiem, rozładunkiem, napełnianiem, opróżnianiem czy też magazynowaniem towarów niebezpiecznych.

Najprościej rzecz ujmując doradca ADR/DGSA to osoba która pomoże Przedsiębiorcy spełnić wymagania prawne w zakresie przewozu ADR-ów.
Przedsiębiorca ma również obowiązek co roku, zawsze do 28 lutego, złożyć do odpowiednich organów sprawozdanie roczne ADR z przewozu towarów niebezpiecznych za rok poprzedni. Sprawozdanie to przygotowuje doradca DGSA na rzecz swojego Pracodawcy. Niezłożenie tego dokumentu jest ciężkim naruszeniem przepisów ADR i może zakończyć się dużymi sankcjami finansowymi.
Ale uwaga!!! - jeździsz z ADR-ami na wyłączeniach?nie musisz mieć doradcy ADR!!! Być może wystarczy tylko przeszkolenie Twoich pracowników z zakresu przewozu towarów niebezpiecznych tzw. szkolenie stanowiskowe ADR dla pracowników (innych niż kierowcy).
 
Zadzwoń, zapytaj czy jesteś zwolniony z większości przepisów ADR - udzielimy kompleksowych informacji. To nic nie kosztuje a rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości i zminimalizuje potencjalne sankcje finansowe w momencie kontroli.

Na jakich zasadach zatrudnia się doradcę ADR/DGSA w firmie?
Najczęstszą formą zatrudnienia doradcy ADR przez Przedsiębiorców jest umowa o współpracy.

Nasze usługi w zakresie doradztwa ADR:

- ocena zgodności realizacji przewozu z wymaganiami określonymi w Ustawie o przewozie towarów   niebezpiecznych oraz Umowie europejskiej dotyczącej międzynarodowego przewozu drogowego   towarów niebezpiecznych (ADR)
- nadzór nad prawidłowością wykonywania czynności transportowych
- weryfikacja dokumentacji wymaganej przy przewozie ADR-ów
- dobór wyposażenia i oznakowania jednostki transportowej
- tworzenie Instrukcji pisemnych dla kierowców
- szkolenia wewnętrzne (stanowiskowe) ADR dla pracowników (innych niż kierowcy)
- dobór możliwych wyłączeń ADR
- sporządzanie rocznego sprawozdania z działalności Przedsiębiorcy
- sporządzanie raportów powypadkowych
 - stałe wsparcie merytoryczne - bieżące rozwiązywanie problemów jakie mogą się przydarzyć w trakcie  przewozu ADR-ów
     – pomoc telefoniczna, mailowa dla Przedsiębiorcy i jego pracowników (w szczególności kierowców) 
      - inne usługi zgodnie z preferencjami Przedsiębiorcy oraz ze szczegółowymi zadaniami
       i kompetencjami doradcy ADR/DGSA określonymi w Umowie europejskiej dotyczącej
       międzynarodowego przewozu drogowego towarów niebezpiecznych (ADR).

Cena

Cena doradztwa ADR ustalana jest indywidualnie w zależności od rodzaju przewozu, rodzaju przewożonych materiałów niebezpiecznych, ilości pojazdów, itd. 

Zwykle całkowity koszt kompleksowych usług związanych z doradztwem ADR (przedstawionych powyżej) to przedział od 100 do 200 zł netto miesięcznie. 


 

Kontakt:
ADR Anna Dalaszyńska-Rychła
nr telefonu: 887 183 603; 888 359 000

adres:
Kurowo 5
62-065 Grodzisk Wlkp.

e-mail: kursyadrdlakierowcow@wp.pl

miasta:  miasta: Grodzisk Wlkp., Poznań, Oborniki, Swarzędz, Luboń, Stęszew, Nowy Tomyśl, Zbąszyń, Zbąszynek, Międzyrzecz, Skwierzyna, Świebodzin, Trzciel, Gorzów Wielkopolski, Międzychód, Drezdenko, Strzelce Krajeńskie, Krzyż Wielkopolski, Szczecin, Wolsztyn, Sulechów, Zielona Góra, i inne woj. wielkopolskie, lubuskie, zachodniopomorskie.